Видео

Видео, Забава

Северина во Берово – Еве со кое видео го најави концертот

Северина вечерва има концерт во Берово во рамки на Етно фестивалот. Таа својот концерт го најави со извадок од нејзиниот настап на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста“. За нешто повеќе од 5 часа таа собра над 39 илјади лајка на Инстаграм. Погледнете го видеото: Večeras u domovini gitarističkog virtuoza… #vlatkostefanovski #ostavljena #tonight #music […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Трик во кујната: Исечете куп домати за секунда

Овој корисен трик во кујната ќе ви помогне да исечете куп домати за многу кратко време.За да не се мачите со здодевните работи во кујната, како лупење и сечкање, погледнете го ова видео кое ќе ви покаже како да исечете многу домати одеднаш. Повеќе вести на Готви.мк: Лубеницата е кралица […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Идеално за летото – супер вкусно фрапе по рецептот на Starbucks

Овие две девојки ќе ви покажат како да направите неодоливо фрапе по рецептот на светски познатата кафетерија, Старбакс. Потребни ви се неколку намирници за совршено ледено кафе во вашиот дом.Инаку, Старбакс е меѓународен синџир со седиште во Сиетл, Вашингтон. Старбакс е најголемата кафе-компанија во светот, со 17.009 продавници во 50 земји, […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Чоколадни колачи со смокви

Се сеќавате на овие колачиња кои порано беа вистинско освежително благо. Мини чоколадните штрудли и денес се продаваат. Ние ви откриваме рецепт за чоколадни колачиња или штрудли со смокви. Погледнете како да ги направите во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сувите смокви ги топат маснотиите – Направете го овој рецепт Измешајте кафе […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

ВИДЕО: Направете крцкав помфрит како од McDonald’s

Сите го обожаваме вкусот на крцкавиот и совршен помфрит од McDonald’s. Особено откако се затворени ланецот продавници за брза храна кај нас, многу е тешко да се навикнеме да живееме без ова совршенство.За да направите неодолив помфрит како од McDonald’s се што треба да направите е да го погледнете ова […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО Генијален трик – Лупењето компири веќе не е здодевно

Популарниот Дејв Хекс им откри на своите пријатели едноставен и генијален трик со кој ќе излупите многу компири за само неколку минути.Сè што е потребно е да го засечете на средина компирот и со нож да направите еден полн круг, а потоа така да го ставите да се вари. Кога […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Лесно и креативно – направете „лајк” колачиња

Направете вкусни колачиња со знакот лајк, кој е популарен на социјалните мрежи. Со оглед на тоа дека сите користиме интернет и Facebook, ова ќе биде и забавно и креативно.Сите сосетки ќе ве прашуваат која е тајната. Погледнете што треба да правите во видеото: Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Еве […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Неверојатен трик – Потемнета банана повторно доби жолта боја

На YouTube кружи интересно видео во кое со само една состојка, потемнетата банана можете да ја претворите повторно во банана со жолта боја. Потребни ви се банана, ориз, зипер кеса и фен. Погледнете како во видеото: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите ВИДЕО: Рецепт […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Невреме во Кичево, поплавен патот кон Охрид

Невреме го зафати Кичево. Патот кон Охрид е поплавен, а сообраќајот кон овој град е пренасочен кон алтернативни патишта. Неколку возила се заглавени на патот, пренесува OhridNews од очевидци. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори Кое е омиленото јадење на […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Децата ќе скокаат од радост: Направете мињон палачинка

The Minions (Мињони) е омилен цртан на децата. Малите жолто-плави палавковци од сега може да им ги сервирате на чинија на која многу ќе се радуваат. Потребно е да направите смеса за палачинки, да ја поделите во два дела, во едниот да додадете какао, да наполните готварски шприцови и да […]