Видео

Tips & Tricks, Видео

Направете смеса од 2 состојки и исчистете ги тенџерињата – ќе блескаат како нови!

Направете смеса од 2 состојки и исчистете ги тенџерињата – ќе блескаат како нови! Едноставен трик со кој ќе ги исчистите тенџерињата. Брзо и ефикасно. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

Видео, Салати

Кремасто пире од карфиол – одличен вкус

Направете кремасто пире од карфиол. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт […]

Видео, Десерти

Брз колач со банани: Ролат без печење и готвење

Банани, бисквити и чоколадо. Совршен спој за неодолив колач. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: https://youtu.be/q5q-6PcvFV0 Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Видео, Главни јадења

Ролни кифлички со виршли како од пекара

Омилени на детските родендени. Меки и наредниот ден. Начинот на подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]

Видео, Десерти

Пита од готови кори со сливи и чоколадо

Пита од готови кори со сливи и чоколадо. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Видео, Главни јадења

Рецепт кој морате да го пробате! Вкусна пита со бело месо и моркови

Рецепт кој морате да го пробате! Вкусна пита со бело месо и моркови. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Милка торта: Неодолив кремаст десерт

Неодолив кремаст десерт кој не се пече. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Брзи лепињи од тесто од кеса: Доручек или вечера, слатко или солено, одлучете сами

Универзалното тесто ставете го во кеса, па во фрижидер. Дури и по два дена можете ги испечете овие убави лепињи.Потребни се тесто од леб (квасец, сол, шеќер, брашно, вода) и масло. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен […]

Видео, Десерти

Колач куглоф од тиква – вкусен и кремаст

Вкусен и кремаст колач, цела куќа мириса на печена тиква. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: https://youtu.be/ZF2JeghJhrE Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите […]

Видео, Салати

Зелен домат од тегла: Лесна подготовка, вкусна зимница

Лесна подготовка, вкусна зимница. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук […]