Uncategorized

Uncategorized

Гурманска мусака со сланина и сирење

Гурманска мусака со сланина и сирење. Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко […]

Uncategorized

Едноставна и брза торта со алва – за 10 минути

Едноставна и брза торта со алва. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Uncategorized

Пилешко со компири и павлака – брз и вкусен ручек за целото семејство!

Пилешко со компири и павлака – брз и вкусен ручек за целото семејство! Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен […]

Uncategorized

Овошен колач со кајсии – мек како пена

Овошен колач со кајсии – мек како пена. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Uncategorized

Кекс сладолед – совршен десерт

Сладолед со бисквити – совршен десерт!   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло […]

Tips & Tricks, Uncategorized

Младото лукче ќе остане свежо долго време со мал трик

Ако сакате младото лукче да издржи подолго време и да остане свежо, треба само да го ставите во чаша со вода. Вака нема да скапе подолг период.Ова е најправилниот начин за чување.   Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот […]

Uncategorized

Лесна идеја за сос – Супер оди со тестенини, компири и месо

Направете вкусен сос со млеко, мајонез и лук. Се меша се добро и се става во блендер. Супер е со месо, компир, тестенини. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата […]

Uncategorized

Колач-ролат со јагоди – Се прави без печење

Направете вкусен колач. На здравје! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на […]

Uncategorized

Салата со ориз – Вкусна и ладна и топла

Направете вкусна салата од ориз. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Uncategorized

Ако супата е многу масна – Ќе ја спасите со мал трик за секунда

На сите ни се случува невнимание при готвењето, па да ставиме повеќе маснотија. Ако правевте супа и сфативте дека е премасна, има трик како да ја извадите маснотијата.Ставете коцка лед во супата, а таа ќе се растопи и ќе ја качи маснотијата горе, па ќе биде видлива за око и […]