Tips & Tricks

Tips & Tricks

Ќе заштедите време и нерви – Најлесниот начин да се излупи ананас

Ананасот е многу вкусно и здраво овошје, совршено да се јаде и свежо, и во салати, смути и сокови. Ананасот ќе се излупи лесно ако се исече на круови, кои ќе се лупшат посебно еден по еден. Така ќе си заштедите време и енергија и ќе нема мака и нервози, […]

Tips & Tricks, Видео

Измешајте боја, масло и оцет: Најубаво бојадисани јајца за Велигден

Со овие состојки ќе имате најубаво украсени Велигденски јајца. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага палачинка

Tips & Tricks, Видео

Со оваа техника ќе добиете преубаво декорирани Велигденски јајца

Ако сакате брзо и лесно да бојадисате Велигденски јајца, пробајте ја оваа техника. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете […]

Tips & Tricks

За реума и силни болки – Направете домашен природен лек

Компирот е вкусна и здрава намирница која многу помага. Ако патите од реума и болки во коски и мускули, ќе ви помогне токму компирот. Ако сиров изрендан компир прелиете со врела вода, па таа мешавина се додаде во топла вода, добивате купка за сите проблеми со реума. Уживајте во топлата […]

Tips & Tricks

Трик кога матите шлаг – Само вака текстурата ќе биде кремава и совршена

Сите сакаме десерти особено со шлаг, а ако сами го правиме со белки, има важно правило како да биде убаво изматен со совршена текстура. Секогаш во шлагот додека го матите додадете прстофат сол. Така ќе се смати совршено и ќе имате убави десерти.   Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе […]

Tips & Tricks

Никогаш не ја отварајте вратата на рерната – Правила за совршено испечени колачи и пандишпан

Кога печеме торти и колачи има правила кои мора да ги следиме за да бидат супер испечени. Никогаш не ја отварајте вратата од рерна зошто ќе спласнат колачите и тортата. Секогаш 5 минути пред да истече времето за печење, се проверува со чепкалка дали се готови, наместо да ги препечеме. […]

Tips & Tricks

Нема да се прават грутки во смесата за торти и колачи – Има важно правило

Кога правиме пандишпан за торти или пак колачи, мора да имаме на ум важно правило. Секогаш се вадат состојките за пандишпан или тесто, да бидат на иста температура. Така нема никогаш да има грутки во филот, а во спротивно ако некои состојки се на собна темепратура, некои ладни, ќе има […]

Tips & Tricks

Похованиот кашкавал нема да се растече – Има мал трик пред пржењето

Има начин како похованиот кашкавал кој е деликатес, да не стане течен при пржењето. Валкајте го во брашно и малку ставете го во ладилник. Потоа вака подготвениот кашкавал нема да се растече кога ќе го ставите во смеса од јајца и брашно и презла и ќе го пржите.   Прочитај […]

Tips & Tricks

Наместо на масло – Испукајте пуканки во микро

Ако сакате да си го олесните пукањето пуканки, испукајте ги во микро. Се што треба е да ги сместите во хартиено кесе. Завиткајте го убаво да не се отвори при пукањето, вклучете го микрото и чекајте да почнат пуканките да пукаат.   Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите […]

Tips & Tricks

Нема да има ни грутка во палентата – Сите грешиме во една постапка

Кога правиме палента има начин како да не се прават грутки во неа. Кога ќе зоврие водата, се трга од оган, па тогаш постепено со мењање се става палентата. Така нема да има грутки, за разлика од тоа што ќе се случи ако водата врие на оган а ние ја […]