Салати

Главни јадења, Салати

Одлична оброк салата од пилешко месо и шампињони

Брза и вкусна оброк салата од пилешко и печурки. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Салати

Рецепт за тартар сос

Направете ги јадењата уште повкусни со овој сос. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Видео, Салати

Наједноставниот рецепт за пиперки во павлака

Збогатете ја вашата зимница со уште еден рецепт – пиперки во павлака. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Брзи рецепти“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса […]

Видео, Салати

Цепкана пиперка за зимница – салата која ќе ја правите секоја година

Време е за зимница, испробајте го овој совршен рецепт! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Видео, Салати

Ѓувеч во тегла – одлична зимница

Подгответе ѓувеч во тегла – рецепт за највкусната зимница. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Видео, Салати

Лута зимска салата

Евтина лута зимска салата. Моркови и лути пиперчиња – одличен додаток во секое јадење. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: https://youtu.be/-AikjDufnSs Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата […]

Видео, Салати

Шарена салата за зимница

Време е за вкусна зимница… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа […]

Видео, Салати

Зелени домати – вкусна зимница

Лесна подготовка, вкусна зимница. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук […]

Видео, Салати

Царска зимска салата – домат, пиперка, грав во совршена комбинација

Царска салата за зимница – домат, пиперка, грав во совршена комбинација. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Тања“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот […]

Видео, Салати

Летна салата во тегла – без оваа зимница не чекајте зима!

Фантастичен рецепт… Од оваа количина се добиваат 3 средни тегли. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“: Повеќе на Готви.мк: Кременадли во слатко-солен сос: Брза подготовка за месо кое се топи во уста Чоколадни мафини – спремни за миг! Уштипци од 3 состојки без квасец: Изматете и […]