Салати

Видео, Салати

Јогурт салата: Сочна и кремаста, а се прави многу лесно

Хит јогурт салата, често ќе ја правите! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]

Главни јадења, Салати

Лосос салата – здрава и вкусна

Здрава и вкусна салата. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Салати

Оброк салата со црвен грав и црвен кромид

Направете оброк салата со црвен грав. Се цеди гравот и се става во чинија со сечена пиперка, сечен кромид, сечени маслинки, сол, бибер и оцет. Се меша и служи. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која […]

Салати

Вкусна и здрава салата со ориз и лосос

Вкусна и здрава оброк салата. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од […]

Посно и веге, Салати

Посна и вкусна: Салата со маслинки

Направете вкусна и посна салата. Се варат тестенините, се цедат се ставаат во сад со туната, сечените маслинки и кашкавал, се заедно се меша и се јаде. 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 […]

Салати

Микс салата полна витамини

Направете вкусна салата со пиперки, домати, плечна, краставица, кашкавал, масло и оцет. Се сече се, се цеди пченката и се додава, се става оцет, масло и зачини. Можете од секоја намирница да ставите по едно парче или повеќе, во зависност од тоа колку членови ќе јадете. Се меша.. Добар апетит 🙂 Прочитај […]

Салати

Крем салата со пилешко и кикиритки

Направете вкусна салата со кикиритки и пилешко месо.   Прочитај поврзани рецепти: Супер брзи овошни тортиљи ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Домашен леб со маслинки ВИДЕО: 4 магични трикови со овошје Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Посно пире од зеленчук За сите гурмани – Палачинки […]

Салати

Салата со јајца, сланина и везени пиперки

Направете салата со јајца и сланина, посебн вкус во морето рецепти за салати. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат […]

Видео, Салати

Совршена салата, подобра од руска – одличен додаток за сите јадења

Постои салата која совршено се сложува со сите јадења! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]

Салати

Направете Урнебес салата, идеален додаток за месо од скара

Еве како да направите вкусна Урнебес салата. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]