Pastes

Pastes

Деликатес-класика кој не излегува од мода: Запечени макарони со мелено месо 

Направете вкусни запечени макарони. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории  

Pastes, Tips & Tricks

Најважното правило се крие во водата – Вака тестенините никогаш нема да се несварени

За тестенините да бидат вкусни, и добро сварени, многу е важно во колку вода ги вариме. На 250 грама тестенини требаат три литри вода. Тоа значи дека за да бидат тестенините добро зготвени, а не живи, ни треба многу вода.Правило е дека се варат во вода со сол, дека потоа […]

Pastes

Тестенини со зденка и маслинки – Запечен деликатес во тава

Направете вкусни тестенини со маслинки и зденки. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа […]

Pastes

Брзи макарони со лук, сусам и пармезан

Направете вкусни макарони, брз и лесен ручек. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа […]

Pastes

Тестенини со павлака и печурки

Направете вкусни тестенини со печурки и павлака. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]

Pastes, Главни јадења

Тестенини со шунка, павлака и сос од печурки – Запечен деликатес

Денеска на менито – тестенини со павлака, сос од печурки и шунка.   Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано […]

Pastes, Главни јадења

Италијански деликатес: Фусили со сос, пармезан и моцарела

Направете вкусни фусили тестенини со печурки. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Pastes, Главни јадења

Запечени макарони со мелено месо – Брз деликатес ручек

Вкусен ручек – тестенини со мелено месо. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на […]

Pastes, Видео, Главни јадења

Рецепт кој стана хит на Интернет: Брзи тестенини со шери и фета

Рецепт кој го освои интернетот, тестенини со домати и сирење.   Готви со љубов и уживај во храната 🙂 Еве како треба правилно да се мие зелената салата Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Салата Примавера ПОСНО: Свежа пролетна салата Енергетска салата Свежа салата со моцарела Освежителна салата Како да ја подготвите превкусната […]