Pastes

Pastes, Главни јадења

Печени тестенини со сос од тиква и пармезан

Направете вкусни тестенини со тиква. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Салата со маслинки и кубети ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука Топ […]

Pastes

Тестенини со сос од павлака и брокула

Направете тестенини со павлака и брокула. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Pastes, Главни јадења

Сос со суви печурки и карфиол – Совршен за врз тестенини

Вкусен деликатес кој ќе го обожавате. 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Pastes

Кремави тестенини со сос од пиво и печурки

Направете вкусни тестенини со пиво и печурки, една совршена комбинација. 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 […]

Pastes, Деликатеси

Посен сос со спанаќ и индиски ореви

Направете вкусен сос од индиски ореви и спанаќ за тестенини. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот […]

Pastes

Деликатес: Тестенини со црвена зелка

Направете тестенини со црвена зелка. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории

Pastes

Запечени тестенини со спанаќ и сланина

Направете вкусни запечени макарони или било кој друг вид тестенини со спанаќ.   Прочитај поврзани рецепти: Супер брзи овошни тортиљи ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Домашен леб со маслинки ВИДЕО: 4 магични трикови со овошје Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Посно пире од зеленчук За […]

Pastes

Деликатес-класика кој не излегува од мода: Запечени макарони со мелено месо 

Направете вкусни запечени макарони. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории  

Pastes, Tips & Tricks

Најважното правило се крие во водата – Вака тестенините никогаш нема да се несварени

За тестенините да бидат вкусни, и добро сварени, многу е важно во колку вода ги вариме. На 250 грама тестенини требаат три литри вода. Тоа значи дека за да бидат тестенините добро зготвени, а не живи, ни треба многу вода.Правило е дека се варат во вода со сол, дека потоа […]

Pastes

Тестенини со зденка и маслинки – Запечен деликатес во тава

Направете вкусни тестенини со маслинки и зденки. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа […]