Десерти

Десерти

Супер брзи овошни тортиљи

Многу пати сме пишувале дека понекогаш најголемата кулинарска уметност се состои во практичноста и добрата идеја. За денешен десерт ви ја продлагаме неодоливата тортиља со јагода и банана. Сè што ви треба се неколку готови тортиљи, неколку јагоди, една банана, чоколаден крем и прелив. По избор можете да додадете и мелени […]

Главни јадења, Десерти, Предјадења

Неодоливо: Топ 10 мафин рецепти

Мафините можете да ги приготвите во солена и блага варијанта, а за многу мафин рецепти не ви се потребни повеќе од 5 минути. Сеуште не е разјаснето дали зборот „мафин“ кој прв пат се споменува во 1703 година е од германско или француско потекло, но која теорија и да ви […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

ВИДЕО: Брз рецепт за домашен чоколаден пудинг

Како да подготвите чоколаден пудинг по домашен и брз рецепт? Сите одговори ќе ги најдете во видеото: За повеќе видео рецепти, кулинарски совети и трикови тука Прочитај поврзани рецепти: Чиа пудинг Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет Домашни ледени коцки – десерт кој не се пропушта За секоја прослава […]

Десерти

Мафини од банани

Доколку инвестирате во калапи за мафини, секојдневно можете да приготвувате брзи и разноврсни солени и благи мафин специјалитети. Еве го денешниот мафин рецепт на Ана: Готви со љубов и уживајте во вкусот 🙂 Прочитај поврзани рецепти: ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути Брзи овесни мафини ВИДЕО: Мафин рози од […]

Десерти

Класичен крем карамел

Одличен десерт за сите кои ја обожаваат вкусната комбинација и арома на карамел, јајца и ванила. Прочитајте како да направите класичен крем карамел по рецепт на Биљана: На здравје! Прочитајте поврзани рецепти: ВИДЕО: Чоколадна топка со карамела и кикирики Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Капкејк мафини Крем карамел Шлаг […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

Нешто слично на рецептот за тигар торта, но со многу повеќе чоколадо и различен начин на готвење. Погледнете ги сите детали како да ја подготвите во видеото: Повеќе видеа со кулинарски рецепти, соцети и трикови прочитајте тука Повеќе поврзани рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт Неговото височество: Топло – […]