Десерти

Видео, Десерти

Ролована кокос пита (ВИДЕО)

Нежна пита со кокос која се топи во уста! Брз и едноставен рецепт… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО: Повеќе на Готви.мк: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако […]

Видео, Десерти

Торта од палачинки и нутела – совршено вкусно

Направи палачинки, стави нутела, банани, овошје и топено чоколадо.Оваа торта ги руши сите граници.     ❤️Sit Down Check Amazing 15 Second Videos🔛 LIKE❣Follow @foodvideodiy TAG Who Would love that✌🏼️ 🎥 #ideia #cake #tutorial #diy #diyvideos #donuts #dessert #DESSERTGASM #chocolate #nutella #nutrition #mel #favorite #bolo #cakelover #love #emoji #delicious #love […]

Десерти, Посно и веге

Посни бомбици кои се топат во уста

Направете вкусни и посни бомбици со вкус на портокал кои потсетуваат на ресана. Повеќе на Готви.мк: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да ослабете според хороскопскиот знак? […]

Видео, Десерти

За празниците да ви бидат уште поубави: Почестете се со фантастичен венец од цимет (ВИДЕО)

Семејството и пријателите ќе бидат воодушевени од овој десерт… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Неговото височество: Топло – ладен колач ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Десерт во три чекори – највкусното нешто што сте го пробале

Зема бисквити, стави чоколадо и бонбони. Доби фантазија во три чекори.Погледнето го видеото за подготовката:       Yes Or No? 👍👎 Tag a friend 👇 #foodluxuries Cr: @proper_tasty A video posted by ᖴOOᗪᒪᑌ᙭ᑌᖇ I E ᔕ (@food_luxuries) on Dec 20, 2016 at 6:07am PST Повеќе на Готви.мк: Неговото височество: […]

Десерти

Топчиња со мед и рум

Слатките бомбици со заводлив вкус се прават многу брзо и лесно! Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути […]

Десерти

ТОПЛА НАПИВКА: Чоколадно вино – она што ви треба во овие студени денови

Чоколадото и црвеното вино би требало да бидат дел од нашата исхрана, тврдат британски научници. Со ова тврдење се сложуваме и ние, а дури и пронајдовме начин да ги соединиме овие сјајни производи во фантастична топла напивка. Повеќе на Готви.мк: Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци […]

Видео, Десерти

Најубавите празнични колачиња: Ежиња со чоколадо и кокос (ВИДЕО)

Надополнете ја празничната трпеза со овие вкусни колачиња… Начинот на подготовка детално е објаснет во следното видео:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]

Видео, Десерти, Посно и веге

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Посни шарени кекси

Вкусните шарени кекси можете да ги послужите и топли и ладни! Повеќе на Готви.мк: Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Мусака со печурки Мусака со […]

Видео, Десерти

ДЕСЕРТ ЗА 5 МИНУТИ: Зема банана, ја намачка со крем а потоа…

Зема житарки, намачка крем на банана и доби деликатес.Погледнете го Инстаграм видеото за највкусниот десерт готов за 5 минути.     Nutella banana cereal bites! It’s like sweet sushi! 🍌🍫 🔖Source: @calma1 ❤️TAG someone who would love this! 👍For all my recipes, click link in my bio A video posted […]