Десерти

Десерти

Идеално за горештините: Домашен сладолед

Направете го највкусниот домашен сладолед во кој ќе можете да уживате со пријателите. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед Умереното јадење сладолед не дебелее […]

Десерти

ВИДЕО рецепт: Вкусна торта со малини готова за 15 минути

За сите кои го сакаат слатко – киселиот вкус, ова е одличен рецепт: Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Пржена банана Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Печени праски со сладолед и цимет – ни туфахија не му е рамна

Праските се едно од најздравите овошја. Зошто треба да јадеме праски прочитајте ТУКА Но, ваков десерт никогаш не сте пробале. Потребни ви се праски, бадеми, путер, кафеав шеќер, сладолед и цимет. И секако, скара за печење 🙂 Погледнете во видеото како тоа изгледа и веднаш ќе се фатите за работа: […]

Десерти

Како од најпознатите ресторани: Домашен банана-сплит

Банана сплит е еден од највкусните десерти кои вообичаено чинат скапо во рестораните и ланч-баровите. Овој рецепт ќе ви помогне да го направите десертот со малку труд и пари во својот дом.  Поврзани вести на Готви.мк Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но ќе ви стане омилен: Поховани банани […]

Десерти, Повеќе

700 мл сладолед за само 55 денари – проверете каде е оваа цена

После водата, едно од најдобрите разладувања во летните жештини предизвикува консумирањето на сладолед. Секој има омилен вкус, некој јаде на стапче, друг во корнет и трет во чашка. Но, погледнете ја оваа неодолива цена со 50% попуст – 700 мл сладолед по цена од 55 денари. Како што е наведено, […]

Tips & Tricks, Десерти

Сладолед за трезнење со вкус на грејпфрут

Јужнокорејска компанија лансираше во петокот сладолед за трезнење наречен Gyeondyo, што во превод значи „држи се“, a според компанијата е создаден специјално за справување со ефектите од мамурлакот. Населението во Јужна Кореја е најголемиот потрошувач на алкохол во Азија, најчесто се консумира групно, со 12,3 литри по глава на жител, […]

Десерти

Торта „Ледена фантазија“ – рецепт со кој нема потреба да го вклучите шпоретот

Направете торта „Ледена фантазија“ која има одличен изглед и вкус, а се прави за само 15минути. Повеќе рецепти на Готви.Мк ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука Ќе ве […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

18+ ВИДЕО: Како се прави сладолед во форма на пенис

Туристи кои минатиот месец престојувале на одмор на хрватското приморје нарачеле неколку топки сладолед. Но, наместо тоа, продавачот ги научи како се прави сладолед во форма на пенис: Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува […]

Десерти

Триаголници со крем бананчиња

Вкусен чоколаден десерт со крем банани кој ќе ги израдува сите генерации 🙂 Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука Ќе ве врати во детството: […]

Десерти

ВИДЕО: Има ли повкусно? Торта со Орео колачиња што не се пече

Многумина од нас уживаме во вкусот на Орео колачињата, а ако се искомбинираат со други чоколадни состојки вкусот е фантазија :-). Повеќе детали погледнете во видеото: Поврзани рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на […]