Десерти

Десерти

Меки мини крофни

Меки и сочни со овошно полнење… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Десерти

ВИДЕО: Забавата може да почне – торта со омилениот лик на сите генерации

Ликот кој го познаваат сите генерации и уживаат во него е дефинитивно Мики Маус. Ако имате детски роденден, знаете колку е стресно целото планирање, за вашето детенце да биде среќно и задоволно. Затоа, погледнете го ова видео и изненадете го со торта во облик на Мики Маус.https://www.youtube.com/watch?v=WoRv93ptJmk Повеќе поврзани вести […]

Десерти

ВИДЕО: Нема печење: Чоколадни кокос топчиња готови за миг

Ако ви се јаде нешто благо, а немате многу време за десерт, направете чоколадни кокос топчиња, кои се неодоливо благо за сите генерации.Намирниците кои се потребни и подготовката погледнете ги во следното видео: Повеќе десерти на Готви.мк: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за […]

Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Слатко задоволство за љубителите на чоколадо

Вкусно чоколадо во тесто кое се топи во устата и шири неодолив мирис. Состојките и начинот на подготовка погледнете ги во следното видео:https://www.youtube.com/watch?v=8f48oR2bScM Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Десерти

Ви недостига вкусот на Грција: Направете локумадес

Крофни на грчки начин… Состојки за тесто: Можете да ги јадете со шеќер во прав, цимет, какао, мелени ореви, топено чоколадо… Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве […]

Десерти

ВКУСНО: Суфле од портокали

Изненадете ги гостите со вкусно и примамливо суфле. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди Ремек дело во кујната: Леб од банана ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет […]

Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Чоколадно кафе задоволство – лесно се прави, полесно се јаде

Направете вкусен десерт од кој нема насит. Ако ви се јаде благо, но не ви текнува што да подготвите, тогаш овој десерт е совршен за вас.Намирниците и начинот на подготовка се прикажани во видеото: Повеќе десерти на Готви.мк: Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и […]

Десерти

Есенски колач со кекс, јаболка и банани

Одличен е со чај во есенските денови… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Видео, Десерти

Неодолив колач со само ДВЕ состојки!

Ви се јаде нешто слатко а притоа не сакате да потрошите многу пари? Тогаш ова е идеален колач за вас! Нема да ви требаат многу состојки – верувале или не, само две. На здравје! Повеќе десерти на Готви.мк: Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за […]

Десерти

Десерт на денот: Чоколадна кремпита

Направете вкусна чоколадна крем пита од која ќе си ги излижете прстите. Неодолива арома ќе се рашири од кујната. Повеќе десерти на Готви.мк: Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус […]