Десерти

Десерти

Сладолед торта – рецепт со кој летото го доби својот сладок вкус

Оваа торта е идеална за разладување за време на горештините во летниов период. И вкусно и лесно и брзо. Во продолжение погледнете што ви треба: На здравје! Повеќе слатки рецепти на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете […]

Tips & Tricks, Десерти

Генијален трик за палачинки: Ќе ги правите секој ден

Сите го знаеме стандардниот рецепт за палачинки, но ако направите еден мал трик, вашите палачинки ќе бидат повкусни и помеки од кога и да е.Направете ја вообичаената смеса за палачинки, со една мала измена, одвојте ги белките од жолчките. Во смесата ставете ги жолчките, а белките ставете ги во друг […]

Десерти

Интернетот полуде за новиот рецепт за палачинки

Интернетот полуде за овие палачинки, кои се посебни по својот фил, а еве и зошто. Превземено од Пресс24 Повеќе рецепти со палачинки на Готви.Мк Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Француска пита од праски – рецепт за кој ви требаат 20 минути (видео)

Овој лесен и вкусен рецепт за пита од праски или француски тарт од праски е одлична идеја за освежување во кујната. А, и периодот е одличен бидејќи праските се продаваат и по цена од 15 денари за килограм, така што приготвувањето на овој рецепт нема да ве чини премногу. Еве […]

Десерти

Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво

Верувале или не, може да направите идеален сладолед за својот сопруг или партнер, а рецептот кој ви го предлагаме е сладолед од пиво. Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина […]

Десерти

Рецепт за најздравиот десерт кој ќе го правите цело лето

Едноставно, брзо, а што е најважно целосно природно и со одличен вкус. Прочитајте го овој Gotvi.mk рецепт и резултатот ќе биде фантастичен. На здравје! Повеќе вести на Gotvi.mk: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: […]

Десерти

Интегрални палачинки: Слатко задоволство кое не дебелее

Речиси нема човек кој не е љубител на палачинки. Тие се прават секаде низ светот на различни начини, но сепак, за оние кои сакаат да се насладуваат, а да не стават килограм повеќе, Gotvi.mk нуди рецепт за интегрални палачинки кои ќе ви станат омилен десерт. На здравје! Повеќе рецепти на […]

Десерти

Чоколадна торта со шлаг готова за 15 минути

Направете вкусна чоколадна торта со шлаг за само 15 минути. Нема да ви одземе многу време, а има одличен вкус. Поврзани вести на Gotvi.mk: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да […]

Десерти

Сигурно не сте чуле за овој рецепт – направете леб од сладолед

Леб од сладолед? Звучи неверојатно, но YouTube каналот Simple Cooking Chanel објави рецепт од кој застанува здивот. Потребни се само три состојки. Поврзани вести на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) […]

Десерти

Чоколадни бомбици – домашен рецепт за ресана топчиња

Ресаната може да ви послужи за да направите прекрасен десерт специјалитет со кој ќе надополните семејниот ручек. Поврзани вести на Gotvi.mk: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома […]