Десерти

Десерти, Повеќе

Џејми Оливер со рецепт за да не паѓа дожд (ФОТО)

Џејми Оливер, кому денес му се роди петтото дете, пред извесно на својот Инстаграм профил реобјави слатка пита на која пишува „Rain, rain, go away“. Ова се почетните стихови од една позната песничка за деца на англиски јазик во која се пеа за дождот кој детето го повикува да биде […]

Десерти

Овесни крцкави колачиња за здрав ден

Направете вкусни овесни колачиња со банана кои се одличен начин да го почнете денот здрави и свежи. Повеќе рецепти на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: […]

Десерти

Чоколаден колач од микро готов за 5 минути

Направете колач во шолја за само пет минути. Неодолив вкус од вашата микробранова. Повеќе рецепти на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе […]

Десерти

Босански урмашици: Рецепт кој се чува од заборав

Направете вкусен босански традиционален специјалитет. Босанските урмашици се меки и крцкаат во устата. Повеќе рецепти на Готви.мк Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење за цело семејство Ориентални шпагети Медитерански фусили Јуфки трио формаџо Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута […]

Десерти

За незаборавен викенд: Лесен десерт готов за 20 минути

Направете супер лесен десерт кој се подготвува за 20 минути, а со него може да се послужат четири лица. Повеќе вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го […]

Десерти

За викендот да биде поубав: Медени тоблероне триаголници

Направете брз и вкусен тоблероне десерт од кој ќе ви застане здивот. Повеќе вести на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница […]

Десерти

ВИДЕО: Гранита од лубеница – десерт за врелите летни ноќи

„Гранита” е назив за леден десерт кој потекнува од Италија, а легендата вели дека онаа вистинска и оригинална Гранита може да се направи во Сицилија. Сè што ви треба за ледено и вкусно уживање во домот е лубеница. Поврзани рецепти на Готви.мк Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете […]

Десерти

На здравје за светскиот ден на пивото! Имаме одличен рецепт за сладолед од пиво

Денес е светскиот ден на пивото. По тој повод направете необичен сладолед со пиво по овој вкусен рецепт. Верувале или не, може да направите идеален сладолед за својот сопруг или партнер, а рецептот кој ви го предлагаме е сладолед од пиво. Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Скапо ви е 20 денари за […]

Десерти, Повеќе

Светски ден на пивото – Рецепт за палачинки со пиво

Сте слушнале ли за палачинки со пиво? Ова е одлична и вкусна промена во кујната, а веруваме мажите ќе бидат најзадоволни 🙂 Имајте убав Ден на пивото 🙂 Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски […]

Десерти

Брз и лесен десерт: „Петит самер”

Одличен лесен и брз десерт со бисквити погоден за секоја прилика. Повеќе десерти на Готви.мк Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки ВИДЕО: Еве како да направите […]