Десерти

Видео, Десерти

Магичен колач од 3 слоеви подготвен во еден плех! (ВИДЕО)

Иако има три слоеви, не може да биде полесен за подготовка и токму во тоа се крие неговата магија… Зошто се нарекува Магичен колач? Затоа што од едно тесто кое се пече во еден плех добивате колач со три различни слоеви: на врвот е бисквит, во средината крем, а на […]

Десерти

Заокружете го летото со ледени стапчиња од шумско овошје

Дојде крајот на летото ,па ни останува уште малку време да уживаме во ледени задоволства. Направете си супер замрзнати стапчиња со шумско овошје од кои ќе ви застане здивот. Повеќе десерти на Готви.мк За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен […]

Tips & Tricks, Десерти

Овие вкусни грицки нема да ви донесат ни килограм вишок!

За вас подготвивме листа вкусни и диетални ужини кои можете да ги јадете колку сакате! Во моменти кога најважно ни е да бидеме фит, се одрекуваме од сите слатки и солени задоволства и „гревови“. Но што кога гладта ќе не притисне за ѕид, а главата не може да ја добие […]

Десерти

ПИТА ВО ТЕГЛА: Да можно е – од сега ќе ја правите само неа!

Откако ќе го чуете овој брз, вкусен и лесен десерт, веќе никогаш нема да направите ништо друго. Повеќе рецепти на Готви.мк: Праски 15 денари – Еве каде е оваа акциска сена Зошто е здраво да јадеме праски? ВИДЕО: Рецепт за домашен леден чај од праска – ќе ве чини помалку […]

Десерти

Руска чоколадна торта со кокос

Оваа чоколадна торта е вистински хит во Русија, а веруваме дека и вас ќе ве воодушеви! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома […]

Десерти

НЕМА ПОБРЗ ДЕСЕРТ: Завршете го летото со слатко задоволство

Нема побрз десерт од овој. Прекрасен спој на банана и карамела од која ќе барате репете. Повеќе десерти на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Десерти

Еве како да направите млечен коктел со овошје

Еве како да направите млечен коктел со овошје… Уживајте 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти со банана: Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но ќе ви стане омилен: Поховани банани Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела Мафини од банани Напиток кој заменува 100 стомачни Ви […]

Десерти

Брз тирамису – Десерт со кој ќе ги разнежните сите сетила

 Направете брз тирамису десерт од кој ќе ги излижете прстите. Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо […]

Десерти

Еве како да подготвите смути од банана и кафе

Започнете го денот со оваа здрава напивка… Сите состојки ставете ги во блендер и уживајте во заводливиот вкус. Повеќе вести на Готви.мк Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Портокалово смути – за да бидете активни […]

Десерти

Палачинки со кафе

Десертот кој веќе знаете да го подготвувате можете да го дополните со нов, неодолив вкус на кафе… Уживајте 🙂 Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки […]