Десерти

Десерти

Домашен сладолед без шеќер и млеко: Потребни ви се 2 состојки

Најлесен начин да направите домашен сладолед. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Неодолив сладолед од диња

Подгответе неодолив сладолед од диња… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Видео, Десерти

Колач чоколадно чудо – црешите во него му даваат неодолив шмек

За сите љубители на чоколадни колачи… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: https://youtu.be/PVL-ThwdxD0 Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Видео, Десерти

Домашен сладолед од грчки јогурт – вкусен и кремаст

Направете сладолед од грчки јогурт – идеално освежување во летните денови. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Видео, Десерти

Десерт од јагоди: Ваков овошен пудинг не сте пробале – сите се воодушевени!

Пенаст, кремаст, вкусен… рецепт за најдобриот пудинг од јагоди! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Десерти

Чоко моко сладолед: Брзо се прави и баш освежува

Еве како се прави чоко моко сладолед. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Десерти

Поинаков рецепт за баунти колач – двоен слој кокос и чоколадо, едноставно неодоливо

Сите љубители на кокос ќе го обожаваат овој колач… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Десерти

Смути од јагоди и лимон: Совршена освежучка напивка

Направете освежувачко смути од јагоди за 5 минути. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Видео, Десерти

Во смесата за палачинки задолжително додајте го ова овошје: Вистинско летно уживање

Палачинките со вкус на јагоди веднаш ќе ве освојат! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Видео, Десерти

Чоколадни коцки со кокос: Колач кој ќе го обожавате!

Чоколадни коцки со кокос: Колач кој ќе го обожавате! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]