Десерти

Десерти

Двобојни мафини

Направете двобојни мафини. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар […]

Десерти

Сочен чоколаден куглоф со неколку вида чоколадо

Направете сочен и вкусен чоколаден куглоф. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Видео, Десерти

Плазма торта со Милка чоколадо – совршен десерт

Неодолива плазма торта – брза и едноставна подготовка: Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите […]

Видео, Десерти

Свечена стара торта: Три сочни кори со кремаст фил од ореви и жолчки

Богата торта идеална за сите видови свечености. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да […]

Десерти

Чоколадно торта со ореви и кафе – Има неверојатен вкус и арома

Направете торта со ореви и кафе, полна вкус. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Видео, Десерти

Плазма колач за целото семејство: Сочен, вкусен, неодолив…

Плазма колач за целото семејство: Сочен, вкусен, неодолив… Начинот на подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да […]

Десерти

Брз и едноставен десерт готов за неколку минути

Брз и едноставен десерт готов за неколку минути – неодолив колач подготвен во микробранова. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири […]

Видео, Десерти

Торта принцес крофна: Одличен кремаст десерт

Неодоливо потсетува на познатите колачи полнети со кремаст фил. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како […]

Видео, Десерти

Ладна палачинка: Диетален десерт за сите кои внимаваат на линијата

Десерт за сите кои внимаваат на линијата. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите […]

Десерти

Леден крем од банани – Лесен десерт од 2 состојки

Направете вкусен крем од банани од само две состојки. Ви требаат една зрела бабана и две лажици цветен мед. Се лупи и сече бананата и се става во замрзнувач 20 минути. Се пасира и се меша со медот. Се заледува четири часа и потоа кремот е спремен за јадење. Уживајте! […]