Повеќе

Видео, Повеќе

Домашна напивка за слабеење: Витамински сок од 3 состојки кој топи масти

Вкусна и здрава напивка која ќе ви помогне да ослабнете. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Видео, Повеќе

Здраво смути: Напивка која го забрзува метаболизмот, а главната состојка е ова чудесно овошје

Започнете го денот со здрава напивка. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Повеќе, Препораки

Еве ги цените во Кавала – Има зошто овој грчки туристички центар е сѐ попосетен

Глобалните кризи доведоа до голем раст на инфлација, односно на цените на прехранбените и другите производи низ целиот свет. Секојденвно се прават пресметки и нови цени на сите производи во маркетите, кафулињата и рестораните. И годинава Грција останува избор број еден за огромен број наши сограѓани. Ви ги пренесуваме искуствата […]

Повеќе

Освежувачко смути од капини и боровница

Освежувачко смути кое ќе ве наполни со енергија. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Повеќе

Домашна напивка за слабеење: Тоник од 2 состојки кој го топи салот на стомакот и го чисти организмот од токсини

Пробајте го овој рецепт за слабеење! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Повеќе

Здрав сок од овошје без шеќер и конзерванс – можете да го чувате до 1 година

Вкусен и здрав сок од овошје без шеќер и конзерванс – можете да го чувате до 1 година. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со […]

Видео, Повеќе, Салати

Еве како се прави домашен кечап: Без адитиви и шеќер, за подготовка потребни ви се 10 минути

Еве како се прави домашен кечап. Без адитиви и шеќер, за подготовка потребни ви се 10 минути. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Видео, Повеќе

Напивка за слабеење: Неколку килограми помалку за кратко време

Пијте по една чаша наутро од оваа напивка и за еден месец ослабнете неколку килограми. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – […]

Повеќе

Неверојатен трик за перење на кујнските крпи: Секогаш ќе бидат бели и без дамки!

Неверојатен трик за перење на кујнските крпи. Секогаш ќе бидат бели и без дамки! Ова е феноменален трик за перење на кујнски крпи – со една состојка се добиваат неверојатни резултати. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен […]

Повеќе

Детокс вода за слабеење

Ви донесуваме рецепт за детокс вода која ќе ви помогне да ослабнете. За оваа напивка потребни ви се: ѓумбир во прав, мента, магдонос, рузмарин, лимон, краставица и вода. Се подготвува многу лесно, а состојките на водата му даваат пријатен и освежувачки вкус. Постапката за подготовка детално погледнете ја во видеото […]