Деликатеси

Деликатеси

Точни мерки – Сос со сенф и мед за салати и месо

Точни мерки за совршениот сос со мед и сенф.     Се меша се и спремна е смесата за салата или месо. Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо […]

Деликатеси

Паста од маслинки – Совршен сос за деликатеси

Направете вкусна паста од маслинки како совршен додаток. Се сече се ситно, се додава маслиново масло и зачини, па се става се во блендер.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за […]

Деликатеси

Домашни маринирани маслинки

Направете домашни маринирани маслинки.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Деликатеси

Совршен прилог за месо – Пудинг од кромид и јајца

Направете совршен прилог за месо. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Деликатеси

Прелив за салата со мед – Совршен за марула и рукола

Направете совршен прелив за салата, за марула или пак рукола.     Се меша се заедно и се става врз салата од марула или рукола. Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка […]

Деликатеси

Тиквички со куркума – Деликатес кој преубаво мириса

Тиквички кои се деликатес.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Деликатеси

Ароматично маслиново масло – Ви треба само едно овошје

Ако сакате вкусно и ароматично маслиново масло, ви треба само кора од лимон. Изрендајте кора од лимон во пола литро маслиново масло и оставете го така затворено 6 часа. Потоа процедете. Имате ароматично масло за салати. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид […]

Деликатеси

Деликатес: Полнети домати

Направете вкусни полнети домати.   🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за ненајавени гости Највкусни интегрални грисини Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

Деликатеси

Деликатес без месо: Бабури полни модри патлиџани

Направете деликатесни полнети бабури.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Деликатеси

Фета со зачини во маслиново масло – Кога ќе се изеде добивате ароматично масло

Направете фета сирење со зачини во маслиново масло, совршена комбинација. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]