Главни јадења

Главни јадења

Мусака на ориентален начин

Александар ни испрати неколку превкусни рецепти. Како прва на пиедесталот овојпат ја ставаме мусаката и тоа зготвена на ориентален начин. Рецепт за посна веге тава тука Рецепт за мусака со печурки тука Рецепт за мусака со карфиол и мисиркино месо тука Бонус совет од Александар: Кромидот и месото запржете ги […]

Главни јадења

Печен спанаќ со јајца

Јадење кое служи како вистинска детоксикација на организмот, а во комбинација со јајцата е одличен извор на железо. Еве како да го подготвите омиленото јадење на Попај 🙂 Сè е вкусно кога готвите со љубов 🙂

Главни јадења, Деликатеси

Пица а ла Бица

Волку вкусен рецепт за пица досега не сте пробале. Фала Билјана за рецептот, како и за дегустацијата. Еве што ви е потребно за оваа пица: Откако ќе се испече пицата, можете да додадете парчиња свежа рукола или млад спанаќ.

Главни јадења

Тестенини во песто сос

Брзо за подготовка, а јадење на кое никој не може да му одолее. Еве како да подготвите тестенини во песто сос по рецепт на Бојана: Повеќе рецепти со тестенини прочитајте тука Рецепт за „Mac and Cheese“ како домашен специјалитет тука На здравје!

Главни јадења, Предјадења

Буденик со урда и рукола

Буденикот (пита) е многу вкусен специјалитет кој по избор можете да го направите со спанаќ, чварки, печурки, праз… Јелица подготвила буденик со урда и рукола. Еве го рецептот кој ни го прати: Готви со љубов и уживај во храната!

Главни јадења, Предјадења

Домашна пица

Готвењето домашна пица има посебен шмек и претставува задоволство за целото семејство. А, бидејќи сме на прагот на еден нов викенд, овој рецепт на Елка ќе ви даде идеја што да подготвите доколку ви доаѓаат гости. Добар апетит!