Главни јадења

Главни јадења

РУЧЕК ЗА ПОЛОВИНА ЧАС: Пилешки шницли со домат

Ако немате многу време, ова е вистинскиот избор за вас – подгответе вкусен ручек за половина час. Добар апетит! Повеќе Gotvi.mk рецепти со пилешко месо тука Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути […]

Meat, Главни јадења

Пилешки крокети – рецепт за гурмани

Пилешки крокети се одличен ручек кој ќе ги собере и децата и возрасните на трпеза. Неодолива арома ќе се рашири во вашиот дом при подготовката, а вкусот е неверојатно добар. Ви требаат неколку намирници за супер оброк кој одлично оди со пиво. Повеќе вести на Готви.мк: Гурманска домашна плескавица Домашни […]

Главни јадења

Компир со јајца и карамелизиран кромид

Направете вкусен ручек со компири и карамелизиран кромид кој ќе даде неодолива арома. Повеќе вести на Готви.мк Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија ВИДЕО: Анастасија ја објави Цеца облечена во венчаница Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве […]

Главни јадења, Предјадења

Направете совршена Гаспачо супа!

Направете совршена Гаспачо супа! На здравје! Повеќе поврзани Gotvi.mk рецепти: Зеленчукова супа Ладна супа за врелите летни денови Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба од тиква и компири

Видео, Главни јадења

Ручек за 40 минути: Пилешко какво што не сте пробале! (ВИДЕО)

Ако немате многу време за подготовка на ручек, ви претставуваме решение. Вака подготвените пилешки гради се печат 40 минути, а кога печеното пилешко ќе го сервирате на маса, ќе изгледа како јадење од ексклузивен ресторан. Состојките наредете во огноотпорен сад како што е прикажано на видеото и печете на 200 […]

Главни јадења

ВИДЕО: Што да се јаде денеска: Плочки од компир со растопен кашкавал

Благодарение на овој видео клип и вие можете да бидете профи готвач. Сè што треба да направите е да ги повторите чекорите кои се прикажани во ова видео. Повеќе рецепти на Готви.мк Веднаш тркнете во маркет да купите ананас Тие се најздравото овошје – сигурно не ни помисливте на нив […]

Главни јадења

Кога немате многу време: Брза гибаница со најдобар вкус

Летните одмори завршија, сите се вративме на тековните обврски и знаеме дека по напорниот работен ден, ни останува малку време кое сакаме да го поминеме со најблиските на трпеза. Ако немате многу време, а сакате да го соберете семејството, ви нудиме одлична гибаница со супер вкус, готова за неколку минути. […]

Meat, Главни јадења

Што да се јаде денеска: Батаци со пармезан

 Ова е прилично едноставно јадење со богат вкус, доволно за четири лица. Верувајте, веднаш ќе ги освои вашите симпатии. Може да си ставите прилог по желба. Ова е рецептот: Повеќе рецепти на Готви.мк: Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто сос Хот дог […]

Главни јадења

Шницли со пиперки – вкусно јадење за кое не треба многу труд

Вкусно јадење за кое не треба многу труд… На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Лубеницата е кралица на овошјето – вкусна чинија за многу здравје Веднаш тркнете во маркет да купите ананас Тие се најздравото овошје – сигурно не ни помисливте на нив Сутлијаш со шумско овошје Добар старт на […]

Главни јадења

ЛЕСНО И БРЗО: Пилешко месо со шампињони

Лесно и брзо подгответе го ова вкусно јадење… На здравје! Повеќе вести на Готви.мк Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто сос Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го направи Варите шпагети во тенџере? – правите голема грешка […]