Главни јадења

Видео, Главни јадења

ВКУСНО МЕЗЕ: Еве како да направите мини пици (ВИДЕО)

Мини пиците се омилено јадење за сите генерации, а ние ви пренесуваме одличен рецепт! Мини пиците се печат на 200 степени, а како се подготвуваат погледнете во видеото во прилог: Повеќе рецепти прочитајте на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк […]

Главни јадења

Домашен леб со пиво

Еден од наједноставните рецепти за вкусен домашен леб! Доколку не сакате слатки теста, намалете ја количината на шеќер. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче […]

Видео, Главни јадења, Деликатеси

ВИДЕО: Ви здодеа од вообичаените ручеци? – овој заслужено го носи епитетот деликатес

Ако ви здодеа од вообичаените идеи за ручек и закуски, ви нудиме нешто што заслужено го носи епитетот деликатес. Ананас со зеленчук во рерна е идеално решение за љубителите на промени во кујната и правите гурмани.Едноставно е и брзо, се што ви треба е прикажано во видеото.   Повеќе на […]

Главни јадења

Засукајте ги ракавите: Необична пита со шери домати

Ако ви здодеа од вообичаените пити со месо, сирење,зелка, компир или спанаќ, ви нудиме нов деликатес. Засукајте ги ракавите и да почнеме: Повеќе на Готви.мк: Палачинки за гурмани ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин […]

Видео, Главни јадења

Домашни кроасани со фета сирење (ВИДЕО)

Нема ништо поубаво од мирисот на домашно пециво… Поврзани вести на Gotvi.mk: Ви остана лиснато тесто во кујна? – Направете брз и вкусен десерт Едвај ќе се воздржите додека да вкусите: Десерт чоколадна лава Рози од јаболка Десерт готов за 20 минути Вкусни чоколадни мафини Класични благи мафини Солени мафини […]

Главни јадења

Јајца со сланина на необичен начин

Класичен оброк од јајца и сланина подготвен на нешто поинаков, покреативен начин. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос Салата која летово ќе ја правите секој ден Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Кашкавал кој се топи – лазања со овој додаток е деликатес

Го обожавате вкусот на сочна лазања со кашкавалот кој се топи во устата? Ви нудиме нов одличен вкус со деликатесот кој сите го обожаваат.Направете лазања со компири од која ќе ги излижете прстите. Сите состојки и начинот на подготовка се прикажани во видеото:   Повеќе на Готви.мк: Полнети печурки – […]

Главни јадења

Рецепт за најсочното бело месо со сланина

Ова јадење е идеално за вистински, гурмански ручек! На здравје! Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба од тиква и компири  

Meat, Главни јадења

ПОВЕЌЕ ОД ДЕЛИКАТЕС: Полнети колбаси за сечиј вкус

Направете деликатес и овој викенд претворете го во викенд за дружба и вкусен ручек со семејството. Повеќе на Готви.мк: Шарени полнети пиперки Полнети пиперки Турли тава по најдобар рецепт Специјалитет на денот: Пита со мелено месо Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната Веге рижото Печени тиквички со пилешко […]

Meat, Главни јадења

БРЗ ВИКЕНД РУЧЕК: Ќофте во сос од јогурт

Направете вкусен ручек за овој викенд со кој ќе имате весела и топла семејна атмосфера. Месо и компири на трпеза се идеалното решение за сите да седнат на неа. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири […]