Главни јадења

Главни јадења

Викенд ручек: Уживајте во поховано пилешко со компири

Направете вкусен ручек викендов со кој ќе го соберете семејството на маса. Поврзани вести на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук Многу вкусно: […]

Главни јадења

Вкусна идеја за ручек овој петок: Пилешко во тава со сенф и јогурт

Постојано правиме печено пиле, стек, пилешко во кари и други рецепти кои вклучуваат пилешко ме, но овој пат ви нудиме нова и интересна идеја за ручек – Пилешко во сенф и јогурт. Навистина вкусен деликатес, а потребно ви е само малку време за да го приготвите за две лица. Уживајте […]

Главни јадења

Ручек идеја: Компир со сланина – прсти да излижеш

Ако по работното време имате кратко време да приготвите ручек и да го соберете семејството на трпеза, ви нудиме одличен и брз рецепт, кој е навистина сочен и вкусен. Поврзани вести на Gotvi.mk: Видео: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири Видео: Рецепт за […]

Главни јадења

Специјалитет на денот: Пита со мелено месо

Има секакви видови пити – пита со зелка, спанаќ, пита со компири… Но, оваа пита по првото правење ќе ви стане една од омилените.Направете вкусна пита со месо која има навистина одличен изглед. Еве како: Поврзани вести на Gotvi.mk: Брза пита Пита со Сирење Домашна пита Најдобар рецепт за вртена […]

Главни јадења

Сакате месо на трпезата? Имаме одличен Gotvi.mk рецепт за вас

Gotvi.mk рецепт за вкусно месо со зелка за кое ви ветуваме одличен летен вкус. Сервирајте во чинии. Добар апетит! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Рецепт за вкусна мусака без месо – прсти да излижеш Една поинаква мусака Тоа е тој вкус – Мусака во земјена тава Плескавица во пица лепче со кајмак Мусака […]

Главни јадења, Предјадења, Ресторани

На појадок со Џон Њуман

Македонската публика презадоволна од уште еден голем концертен спектакл. И Џон Њуман го освои Скопје! Но кој е неговиот омилен појадок? Појадокот е класичен Британски и се состои од омлет, колбаси и сланина. Погледнете повеќе фотографии: Целото интервју со Џон Њуман можете да го прочитате ТУКА ФОТО: tokyobanhbao.com Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Кои се […]

Главни јадења

Изненадете го семејството со полнети запечени тиквички

Тиквичките кои ги има во изобилство во летниот период, а се наоѓаат и по пристапна цена, можат да ви послужат да направите неверојатно вкусен ручек со кој ќе го соберете семејството и најблиските на трпеза. Ви препорачуваме бело вино со овој деликатес. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнети тиквици […]

Главни јадења

Љубители сте на риба? Имаме одличен рецепт за печена пастрмка

Ако сте љубители на рибата која важи за едно од најздравите јадења, ова е одличен рецепт за вас. На здраје! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти со пастрмка: Пастрмка со салата Пастрмка на охридски начин Рибја чорба

Главни јадења, Предјадења

Полнети јајца – Вкусен појадок по едноставен рецепт

Секој залак од овие јајца ќе биде уживање. Кога сте заедно со семејството за викендот или пред почеток на работниот и училишен ден, разбудете ги со деликатес во кој ќе уживаат 🙂 Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават […]

Главни јадења

Солена бајадера – одлично оди со добро вино

Ова јадење е вистински специјалитет кој може да го послужите со добро вино. Кога ќе го наредите во тавче и испечете, ќе добиете бои слични на бајадера 🙂 Сервирајте со свеж домат и краставица. На здравје! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Гнездо од компири […]