Главни јадења

Видео, Главни јадења

Вкусен ручек: Сочен компир со совршен прелив – се топи во уста

За овој ручек потребни ви се 45 минути, а намирниците се едноставни и достапни. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење […]

Видео, Главни јадења

Брз и економичен ручек: Пиперки полнети со сирење

Брз и економичен ручек: Пиперки полнети со сирење! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Пенасти уштипци без квасец – на брзина

Пенасти уштипци без квасец – на брзина. Уштипците со јогурт се идеални за доручек или вечера, а еднакво добро одат и со слатки и со солени прилози. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид […]

Видео, Главни јадења

Пита со сирење, шунка и тиквици – совршен спој

Пита со сирење, шунка и тиквици – совршен спој… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Видео, Главни јадења

Нов начин да направите вечера за целото семејство

Брза и вкусна вечера… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“: https://youtu.be/hbaxvrgtwlE Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Видео, Главни јадења

Евтини мафини од тесто за палачинки

Евтини мафини од тесто за палачинки. Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Видео, Главни јадења

Лажна мусака од тава: Брз, лесен и вкусен рецепт за компир со мелено месо

Ќе го обожавате ова јадење. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Видео, Главни јадења, Салати

Пилешка салата со морков: Лесна и вкусна, брза подготовка

Пилешка салата со морков: Лесна и вкусна, брза подготовка. Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар […]

Главни јадења

Лиснато печиво со ајвар и сирење: Крцкави полжавчиња за 20 минути

Направете доручек по одличен рецепт. Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Главни јадења

Кремаста паста во сос од спанаќ

Кремаста паста во сос од спанаќ… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт