Главни јадења

Видео, Главни јадења

Едно тесто за 13 печива: Кифли, панцероти, погачици…

Едно тесто за 13 печива: Кифли, панцероти, погачици… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“: Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Главни јадења, Посно и веге

Вкусна посна пица

Подгответе вкусна посна пица… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Главни јадења, Посно и веге

Вкусна риба за посна трпеза

Подгответе вкусна риба за посната трпеза… Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Главни јадења, Посно и веге

Посни прженици за доручек: Еве како да ги замените јајцата и млекото

За време на пост не мора да се откажете од омилената храна, а еве како да направите посни прженици. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]

Видео, Главни јадења

Еве како говедското месо да биде меко: При динстањето се создава вкусен сос, месото само се распаѓа

Пробајте говедско по оригинален рецепт и месото ќе биде неверојатно меко и вкусно. Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Главни јадења, Посно и веге

Посен ручек: Рижото со зеленчук

Вкусен ручек за посните денови… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Видео, Главни јадења

Брзи уштипци на турски начин – не впиваат масло

Подготовката е едноставна и лесна… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Мој кутак“: Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Видео, Главни јадења

Печен компир со лук и магдонос: Совршен прилог готов за миг

Печен компир со лук и магдонос.   Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Видео, Главни јадења

Пита од компири без кори: Вкусна вечера за целото семејство

Пита од компири без кори. Вкусна вечера за целото семејство. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]

Главни јадења

ДОМАШНА ПРОЈА СО СИРЕЊЕ: Овој рецепт треба да го пробате!

Овој рецепт треба да го пробате! Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]