Посно и веге

Десерти, Посно и веге

Десерт и за во пост: Обланди за 10 минути

Направете посен десерт со обланди. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории

Посно и веге, Салати

Посна и вкусна: Салата со маслинки

Направете вкусна и посна салата. Се варат тестенините, се цедат се ставаат во сад со туната, сечените маслинки и кашкавал, се заедно се меша и се јаде. 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 […]

Десерти, Посно и веге, Препораки

Веге колач од овесна каша

Неделата ја започнуваме со одличен рецепт на dm маркети со кој ќе приготвите вкусен вегански десерт. Лесно за подготовка – Веге колач овесна каша – еве ги деталите: На здравје! Во маркетите на dm се достапни повеќе од 500 производи од сегментот на органска храна. Целата понуда во сегментот на […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Без јајца, брашно, млеко и масло, направете вкусен колач со гриз и кокос

За сите кои постат – одличен рецепт! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Посни банана кекси

Може да стојат неколку дена во кутија. Уживајте! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на […]

Посно и веге, Препораки

Моите здрави навики започнуваат во кујната – со dmBio!

Во изминатиов период размислувавме за здравјето повеќе од кога било, но и за нашата врска со природата. Многумина од нас ја искористија можноста да се вратат на сопствените приоритети, a еден таков е и грижата за своето здравје преку исхраната. Нашата врска со природата најмногу се рефлектира преку органска храна […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Печени ѓевреци: За 20 минути направете вкусно посно печиво

Лесно печиво со крцкава кора и мека средина. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Кувајмо лако“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот […]

Главни јадења, Посно и веге, Препораки

Вегански Mac & Cheese

Одличен рецепт на dm маркети со кој ќе приготвите вкусна веганска варијанта на популарниот „Mac & Cheese“. Еве го рецептот: На здравје! Во маркетите на dm се достапни повеќе од 500 производи од сегментот на органска храна. Целата понуда во сегментот на органска исхрана е достапна ТУКА

Видео, Десерти, Посно и веге

Најубавиот посен колач: Сочен, кремаст, чоколаден…

Постот не мора да значи дека ќе се откажете од омилените десерти. Пробајте го овој неодолив чоколаден колач. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Посна розен торта со ореви и мак: Десерт кој морате да го испробате

Розен кори, фил со мак и ореви и чоколадна глазура се добитна комбинација. Пробајте го овој неодолив колач! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб […]