Посно и веге

Главни јадења, Посно и веге

Посна мусака: Брз и вкусен ручек

Совршен ручек за посните денови. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Десерти, Посно и веге

Посни чоко коцки со прелив

Направете вкусни посни чоко коцки. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Главни јадења, Посно и веге

Нема да забележите разлика: Рецепт за посни ќофтиња во доматен сос

Послужете ги со посни тестенини, варен компир или ориз. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Посен колач – медено срце: Еве како се спрема мек и сочен десерт

Воодушевете ги своите најмили и подгответе им вкусен десерт… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аријева кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која […]

Главни јадења, Посно и веге, Препораки

ВИДЕО: Веган empanadas

Вкусниот специјалитет во одлична веган варијанта. Еве го рецептот кој е изработен во соработка со познатиот готвач од Србија, Филип Ќириќ: На здравје! Во маркетите на dm се достапни повеќе од 500 производи од сегментот на органска храна. Целата понуда во сегментот на органска исхрана е достапна ТУКА Прочитајте повеќе […]

Главни јадења, Посно и веге

Посни плескавици од ориз и компир

Вкусно јадење за деновите на пост. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Само измешајте ги состојките и испечете: Посен колач со гриз и овошје

Доколку постите, задолжително пробајте го овој рецепт! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Видео, Посно и веге, Предјадења

Вкусна посна чорба

Направете здрава, а вкусна чорба со парчиња леб. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Подобра од штрудла: Посна пита со мак и џем посипена со ореви

Меко тесто кое се прави со чај од камилица. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Десерти, Посно и веге

Посни штанглици со чоколадо

Направете вкусни посни штангли за постот. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот […]