Посно и веге

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Компири со тиквици од рерна по оригинален рецепт (Видео)

Тиквиците се вкусен и здрав зеленчук кој може да се подготви на разни начини. Еве начин како да ги подготвите запечени во рерна во комбинација со друг зеленчук и многу зачини. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Брза посна штурдла: Меко тесто без млеко и јајца, а тајната е во филот

Брза посна штурдла. Меко тесто без млеко и јајца, а тајната е во филот. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: https://youtu.be/8FfbbNalVSw Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за […]

Десерти, Посно и веге

Посна чоко-моко торта: Помеѓу розен кори слоеви неодолив фил со кекс

Посна чоко-моко торта. Помеѓу розен кори слоеви неодолив фил со кекс. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Посна манастирска пита: Одличен вкус, освојува на првиот залак

Посна манастирска пита. Одличен вкус, освојува на првиот залак. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: https://youtu.be/PWsnV1MEaYE Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Профитерол од чаша – посна верзија

Профитерол од чаша – посна верзија. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Главни јадења, Посно и веге

Посни полнети пиперки – брз и вкусен ручек

Посни полнети пиперки – брз и вкусен ручек. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Пиперки полнети со ориз – вкусен ручек за посните денови

Пиперки полнети со ориз – вкусен ручек за посните денови. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Посен ручек: Компири со зеленчук

Посен ручек кој ќе го обожавате… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки […]

Десерти, Посно и веге

Медено срце: Колач кој се топи во уста

Посен колач кој ќе го обожавате… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Десерти, Посно и веге

Посни палачинки – меки и неодоливи

Посни палачинки – меки и неодоливи. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]