Author: Готвимкд Editor

Главни јадења

ВКУСНИ МАФИНИ: Миризлива вечера готова за 20 минути!

Гледањето филмови навечер со вкусни мафини не може да биде промашување! За да не посегнете по мафини од локалната пекара или маркет ви нудиме одличен рецепт со кој ќе бидете презадоволни. На здравје! Повеќе рецепти на Готви.мк: Чоколадни мафини Капкејк мафини Ултра брзи пица мафини Мафини од банани Брзи овесни […]

Главни јадења

Ќофте во бел сос

Еве како да направите вкусни ќофтиња во бел сос… На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт […]

Десерти

Брз бел колач – готов за половина час!

Овој вкусен колач со ванила ќе ги воодушеви сите љубители на слатки, а е многу лесен за подготовка… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за […]

Видео, Главни јадења, Салати

Салата со макарони – може да биде и замена за оброк! (ВИДЕО)

Оваа вкусна салата може да ви биде и замена за оброк. Подетално во видеото во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба од тиква и компири  

Tips & Tricks

ОПОРАВЕТЕ ГО ОРГАНИЗМОТ: Детоксикацијата е вистинскиот пат

Есента е идеално време за прочистување на организмот и враќање на енергијата. Замор, поспаност и недостиг на енергија се најчестите „пријатели“ на есента. Денот е се` пократок, помалку светлина, а ние повеќе јадеме и помалку се движиме. Детоксикацијата е посакувана пред зима како би го зајакнале имунитетот и како би […]

Tips & Tricks

ЛОШИТЕ МИРИЗБИ ЌЕ ИСЧЕЗНАТ: Трик со лимон кој ќе ви го олесни секојдневието

Лимонот е многу корисен и содржи многу лековити својства кои се одлучни за нашето здравје. Исто така, им дава одличен вкус на храната и пијалоците. Многу е добар за здравјето на нашето срце и коса, а ги елиминира и вирусите и бактериите. Time for Natural донесува ефикасен трик кој ќе […]

Tips & Tricks

ЛЕКАР СОВЕТУВА: Како да се решите од настинка во само 24 часа?

Веројатно никој не сака да настине и да биде со денови прикован за кревет. Течењето и бришењето на носот, како и постојаното кашлање да не ги споменуваме. Затоа, сигурни сме дека ќе ви користат советите на професор Рон Еклес. Докторот од Центарот за настинки во Кардиф за Дејли Мејл открил […]

Tips & Tricks, Видео

Закопал сирово тесто во земја и почекал 24 часа: Крајниот резултат е неверојатен! (ВИДЕО)

Во овој краток филм Алисон Грасо го претставува Виктор Свеинсон, кој на традиционален начин подготвува, темен, ‘ржен леб на Исланд. Свеинсон вели дека температурата на земјата тука е 100 степени Целзиусови, што е доволно жешко за лебот да се испече за 24 часа. Рецептот се состои од две шолји ‘ржено […]

Салати

Еве како да направите сос од кикирики

Овој вкусен сос одлично оди со пилешко месо или зеленчук на скара. Уживајте! Повеќе поврзани статии на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска […]

Видео, Главни јадења

Домашни мекици по рецепт на нашите баби (ВИДЕО)

Можете да ги јадете слатки или солени… Поврзани рецепти на Готви.мк: Вкусни погачици Мекици Посна торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена торта Ресана торта Колач со печени јаболка