Author: Готвимкд Editor

Tips & Tricks, Видео

Овој мајстор ќе ви покаже како да излупите вреќа јаболка за само 1 минута! (ВИДЕО)

Дали некогаш имате потреба од многу јаболка за да направите некој голем колач или торта? Лупењето голем број јаболка може да биде многу тешка, досадна и макотрпна работа. Но, овој човек пронајде начин како да излупи вреќа јаболка за само една минута. Секако, не се обидувајте да го правите ова […]

Видео, Главни јадења

ЗДРАВЈЕ ВО ЧИНИЈА: Направете вкусен доручек од авокадо и јајца

Ви пренесуваме одличен рецепт – како да направите брз и вкусен доручек од авокадо и јајца. Авокадото содржи повеќе калиум од бананите, а преполн е со добри масти кои се неопходни вашето срце да остане здраво. Од друга страна, јајцата се едни од најздравите намирници на светот, полни со витамини […]

Tips & Tricks, Видео

Најдобриот трик за чистење огноотпорен сад! (ВИДЕО)

Чистењето на загорени садови никогаш не е лесно.Секогаш останува по некоја дамка, а плехот и натаму изгледа нечисто. Еве трик кој сигурно успева. Сè што ви е потребно веќе имате во кујна! Ставете го плехот под топла вода. Додајте детергент за садови и наполнете го плехот со вода. Земете алу-фолија […]

Десерти

Брза плазма торта

Подгответе го овој вкусен десерт – нема да згрешите! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Десерти

Совршено, брзо и евтино: Колач со сливи и јаболка

Брзо се подготвува, идеален е за десерт, но и за слатка ужина! Повеќе рецепти на Готви.мк Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Главни јадења

БРЗО, ЛЕСНО И ВКУСНО: Ќофте во сос од домати

Пробајте го овој специјалитет… На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте  

Tips & Tricks, Видео

Наредете ги салфетите на овој начин и вашите гости ќе останат без зборови!

Следете ги упатствата од оваа снимка и без мака ќе наредите салфети на неверојатен начин. Вашите гости ќе бидат воодушевени. Идеални трикови за празници, слави, родендени… Повеќе поврзани вести на Готви.мк Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 […]

Главни јадења

РУЧЕК ЗА ПОЛОВИНА ЧАС: Пилешки шницли со домат

Ако немате многу време, ова е вистинскиот избор за вас – подгответе вкусен ручек за половина час. Добар апетит! Повеќе Gotvi.mk рецепти со пилешко месо тука Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути […]

Десерти

Наједноставната пита: Колач со јаболка кој може да го направат дури и неискусни домаќинки!

Колач со јаболка кој може да го направат дури и неискусни домаќинки! Напомена:Мерката за чаша во овој рецепт е 3 дл Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Праски 15 денари – Еве каде е оваа акциска сена Зошто е здраво да јадеме праски? ВИДЕО: Рецепт за домашен леден чај од […]

Tips & Tricks, Видео

НЕ ГИ ФРЛАЈТЕ ИСКОРИСТЕНИТЕ КЕСИЧКИ ОД ЧАЈ: Искористете ги во домот на неколку генијални начини

Откако ќе го испиете вашиот омилен чај, не ја фрлајте кесичката. Искористете ја на бројни начини во својот дом или во козметички ритуали кои го подобруваат изгледот на кожата и косата. 1. Иритации на кожата, изгореници, убоди од комарци Натопете ја во вода кесичката чај и нанесете ја на местото […]