Author: Готвимкд Editor

Tips & Tricks, Главни јадења

Маринада од три состојки за совршено пилешко

Со ќебапите и плескавиците, кои традиционално се печат на скара, многумина сакаат и печено пилешко. За да постигнете крцкавост и одличен вкус, маринирајте ги парчињата месо неколку часа пред печење – и тоа со овие трикови и совети. Искусни готвачи тврдат дека одлична маринада може да се направи од само […]

Главни јадења, Предјадења

Вкусна супа од грашок

Брза и вкусна супа од грашок. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Брза посна штурдла: Меко тесто без млеко и јајца, а тајната е во филот

Брза посна штурдла. Меко тесто без млеко и јајца, а тајната е во филот. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: https://youtu.be/8FfbbNalVSw Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за […]

Десерти, Посно и веге

Посна чоко-моко торта: Помеѓу розен кори слоеви неодолив фил со кекс

Посна чоко-моко торта. Помеѓу розен кори слоеви неодолив фил со кекс. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Десерти

Мини чизкејк со џем: Освежувачки колач кој брзо и лесно се подготвува

Мини чизкејк со џем. Освежувачки колач кој брзо и лесно се подготвува. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Посна манастирска пита: Одличен вкус, освојува на првиот залак

Посна манастирска пита. Одличен вкус, освојува на првиот залак. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: https://youtu.be/PWsnV1MEaYE Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Салати

Брз рецепт за ароматичен прилог од тиквици

Брз рецепт за ароматичен прилог од тиквици. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Видео, Десерти

Со овој рецепт секој може да подготви тирамису за 10 минути!

Најлесниот рецепт за тирамису. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети […]

Видео, Главни јадења

Чипкаста гибаница од тенџере: Се прави лесно, полна е со фил

Чипкаста гибаница од тенџере. Се прави лесно, полна е со фил. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Видео, Десерти, Посно и веге

Профитерол од чаша – посна верзија

Профитерол од чаша – посна верзија. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]