Резултати од пребарувањето за "тестенини"

Uncategorized

Лесна идеја за сос – Супер оди со тестенини, компири и месо

Направете вкусен сос со млеко, мајонез и лук. Се меша се добро и се става во блендер. Супер е со месо, компир, тестенини. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата […]

Pastes, Главни јадења

Печени тестенини со сос од тиква и пармезан

Направете вкусни тестенини со тиква. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Салата со маслинки и кубети ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука Топ […]

Pastes

Тестенини со сос од павлака и брокула

Направете тестенини со павлака и брокула. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Pastes, Главни јадења

Сос со суви печурки и карфиол – Совршен за врз тестенини

Вкусен деликатес кој ќе го обожавате. 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Pastes

Кремави тестенини со сос од пиво и печурки

Направете вкусни тестенини со пиво и печурки, една совршена комбинација. 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 […]

Деликатеси

Како да сте во ресторан: Деликатесен сос за тестенини со домати и сирење

Направете вкусен сос со домати и сирење. Се става се во блендер или нутри практик. Се блендира да се соедини, се става потоа на оган 5-10 минути и се служи врз тестенини.   Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот […]

Pastes

Деликатес: Тестенини со црвена зелка

Направете тестенини со црвена зелка. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории

Pastes

Запечени тестенини со спанаќ и сланина

Направете вкусни запечени макарони или било кој друг вид тестенини со спанаќ.   Прочитај поврзани рецепти: Супер брзи овошни тортиљи ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Домашен леб со маслинки ВИДЕО: 4 магични трикови со овошје Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Посно пире од зеленчук За […]

Pastes, Tips & Tricks

Најважното правило се крие во водата – Вака тестенините никогаш нема да се несварени

За тестенините да бидат вкусни, и добро сварени, многу е важно во колку вода ги вариме. На 250 грама тестенини требаат три литри вода. Тоа значи дека за да бидат тестенините добро зготвени, а не живи, ни треба многу вода.Правило е дека се варат во вода со сол, дека потоа […]

Главни јадења

Одличен вкус: Тестенини со кајмак и кисела павлака

Брз и вкусен ручек од тестенини. Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]