Резултати од пребарувањето за "риба"

Tips & Tricks

Без рибање: Природна паста за чистење рерна – потребни ви се само 3 состојки

Природна паста за чистење рерна – потребни ви се само 3 состојки. https://youtu.be/pniX4diwARg Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Вака се прави ѓувеч: Рецепт за одлично посно јадење со зеленчук и риба

Посен ѓувеч со риба. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Главни јадења

Вкусен ручек: Риба со зеленчук

Вкусен ручек, едноставна подготовка. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Tips & Tricks, Видео

Девојка на Тикток покажа како се чисти загорен плех без рибање – одличен трик

Девојка на Тикток покажа како се чисти загорен плех без рибање. Ставила таблета за машина за садови, малку детергент и потоа полила со врела вода. И точно е, плехот навистина изгледа како нов! Погледнете го трикот… @acelya_t.h.46very Easy#teamhaso46 #foryoupage #fürdich #welovehaso #fy #fyp #viral #foryou #kitchen #cooking #lifehack♬ Danza Kuduro […]

Tips & Tricks

Правилен начин да одмрзнете риба и месо – Не правете грешка која размножува бактерии

Секогаш кога одмрзнувате месо, не правете голема грешка. Не го одмрзнувајте во топла вода, така се шират бактерии. Секогаш топете го во ладна вода. Кога одмрзнувате риба, правете го тоа во ладна вода со многу сол. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: За сите гурмани – Палачинки кватро салами Солени палачинки Палачинките […]

Главни јадења

Ќофтиња од риба во грав: Совршен посен ручек

Фантастичен посен ручек. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага палачинка

Главни јадења

Поховани риба со сусам и ленено семе – Совршен ручек со ориз или компир

Направете вкусна похована риба. Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци […]

Tips & Tricks

Чувар и на мозокот и на срцето – Зошто треба да јадеме риба често?

Рибата е намирница која барем два пати неделно треба да ни биде на менито, крие многу здравје во себе и помага на цело тело. Подобра опција за здравјето е печена риба или приготвена на пареа, отколку пржена, а таа во себе крие многу омега три масни киселини, а рекордер со […]

Препораки

Незаменлива намирница – Што се случува ако не јадеме риба редовно?

Рибата е многу здрава и корисна намирница, која често треба да ни биде на менито за јадење. Рибата има омега три, многу витамини и минерали, а особено здрави видови се лососот кој е на прво место, туната и сардината. Имаат многу витамин Д, го чуваат мозокот и помагаат да функционира, […]

Tips & Tricks

Вано правило – Секогаш правете го ова кога купувате риба

Постои многу важно правило кога се работи за рибата. Секогаш треба да биде убаво измиена, секој дел кој доаѓа од филето на рибата. Па, дури и да купите веќе исчистена риба, треба убаво да се измие и да се исчисти темелно на даска со нож, за да биде здрава и […]