Питулици со месо – едноставен рецепт

Питулици со месо – едноставен рецепт

Испробајте го овој необичен начин на подготовка пити со месо.

Состојки:

  • 300 гр мелено месо
  • 1 главица кромид
  • 200 гр печурки
  • 2 лажици маст
  • сол
  • бибер
  • 250 мл кисела павлака
  • малку вода
  • кори за пита

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“:

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text