Брзи уштипци со туна

Брзи уштипци со туна

Брз и вкусен оброк.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 2 конзерви туна
  • 4 лажици овесни снегулки
  • 2 лажици нискомаслено бело сирење
  • бибер
  • оригано

Начин на подготовка:

  1. Јајцата малку рачно разматете ги, додајте исцедена туна, оригано, овесни снегулки и сирење. Додајте малку бибер и измешајте. Направете уштипци со раце. Ставете во плех обложен со хартија за печење и печете во загреана рерна на 200 степени околу 10 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text