Палачинки од банана – потребни ви се само 2 состојки

Палачинки од банана – потребни ви се само 2 состојки

Кога брзате за на работа или сакате брз оброк после вежбање, направете ги овие палачинки од 2 состојки.

Состојки:

  • 1 зрела банана
  • 2 јајца

Начин на подготовка:

  1. Разматете јајца, па додајте пире од банана и смесата е готова. Во намастена тава испечете палачинки и послужете.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text