Брз колач со пишкоти

Брз колач со пишкоти

Брза и неодолива торта – едноставна подготовка!

Состојки:

  • 200 гр пишкоти
  • 200 мл млеко

Состојки за чоколаден слој:

  • 100 гр чоколадо
  • 100 мл павлака
  • 50 гр нутела

Состојки за крем:

  • 600 гр павлака
  • 400 гр маскарпоне
  • 100 гр шеќер во прав
  • 5 гр есенција ванила
  • 10 гр какао

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман ТВ“:

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text