Вкусен компир од рерна

Вкусен компир од рерна

Направете го овој вкусен и едноставен рецепт и уживајте во вечерата…

Состојки:

  • компир
  • маслиново масло
  • лук
  • крупна морска сол

Начин на подготовка:

  1. Компирите добро измијте ги, па пресечете ги на половина по должина. Чешне лук исчистете и пресечете на половина. 
  2. Со лук добро истријте ги сечените страни на компирите. Премачкајте со масло и посипете со крупна сол. Печете 30-40 минути убаво да поруменат. Послужете топло.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text