Брзи гриз лепињи – вкусен доручек

Брзи гриз лепињи – вкусен доручек

Брз и евтин доручек…

Состојки:

  • 200 гр брашно
  • 200 гр гриз
  • 500 мл топла вода
  • 1 лажица шеќер
  • 1 лажичка сол
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • 1 лажичка сув квасец

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки измешајте ги и соединете ги да не останат грутки. Покријте и оставете еден час. Со кутлача ставајте од смесата во намастена тава и печете.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

singlepost_text