Топчиња со кокос за 5 минути

Топчиња со кокос за 5 минути

Фантастичен рецепт за неодоливи кокос топчиња.

Состојки:

  • 200 мл кондензирано млеко
  • 100 гр млеко во прав
  • 100 гр кокос
  • 1 кесичка ванилин шеќер
  • лешници

Начин на подготовка:

  1. Само измешајте ги состојките по редослед, како што е прикажано во видеото, од смесата направете топчиња, па во секое топче ставете лешник и извалкајте во кокос.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text