Брз чоколаден колач

Брз чоколаден колач

Неодолив колач со јогурт…

Состојки за тесто:

  • 3 шолји јогурт
  • 1/2 шолја масло
  • 1 лажичка сода бикарбона
  • 2 лажици какао
  • 3 шолји брашно 400 гр
  • 3 шолји шеќер 400 гр

Состојки за фил:

  • 100 гр маргарин
  • 100 гр чоколадо
  • 10 лажици млеко
  • 10 лажици шеќер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Видео кувар“:

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

 

singlepost_text