Здрав сок од портокал, лимон и морков

Здрав сок од портокал, лимон и морков

Здрав сок од портокал, лимон и морков за зајакнување на имунитетот.

Состојки:

  • морков
  • портокал
  • лимон
  • шеќер

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text