Во меленото месо додајте сивнска маст: Без разлика дали полните пиперки или правите ќофтиња, оваа состојка ќе направи чудо

Во меленото месо додајте сивнска маст: Без разлика дали полните пиперки или правите ќофтиња, оваа состојка ќе направи чудо

Во меленото месо додајте сивнска маст: Без разлика дали полните пиперки или правите ќофтиња, оваа состојка ќе направи чудо.

Ако сакате јадењата со мелено месо да бидат повкусни, тогаш задолжително додајте свинска маст во смесата.

Свинската маст го подобрува квалитетот на месото, но и му дава посебна арома, па јадењата од мелено месо ќе бидат многу поубави. Најдобро е ако користите свежа маст.

Ако се прашувате што е тоа, еве објаснување. Свежата свинска маст ја вадите од месото кое треба да се пече или пржи и ја одвојувате во кесички. Ја чувате во замрзнувач додека ви треба за мелено месо, но пред да ја додадете во смесата прво се меле. Ако немате свежа свинска маст, слободно користете сало купено во продавница, како на пример сало за готвење.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text