Домашен кикирики путер готов за 10 минути!

Домашен кикирики путер готов за 10 минути!

Еве како да направите домашен путер од кикирики.

Состојки:

  • Place your list items here

3 шолји печени кикирики

Начин на подготовка:

  1. Отстранете ја лушпата од печените кикирики, па блендирајте додека не направите путер од кикирики.Постапката трае околу 10 минути, а ако имате несолени кикирики, претходно посолете ги. По 10 минути, вашиот домашен путер од кикирики е подготвен.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text