Богат ручек од пилешки батаци

Богат ручек од пилешки батаци

Богат ручек на кој постојано ќе се враќате и ќе уживате!

Состојки:

  • 1кг. пилешки батаци
  • 2 главици кромид
  • 2 црвени пиперки
  • 2 лути пиперки
  • 400гр шампињони
  • 1-2 компири
  • масло, сол, сув зачин, бибер, магдонос, лук, соја сос
  • 200 гр рендано сирење

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text