Колач со јаболка – брза подготовка, фантастичен вкус

Колач со јаболка – брза подготовка, фантастичен вкус

Овој едноставен колач со јаболка ќе го правите често…

Состојки:

  • 3 јајца
  • 12 лажици шеќер
  • 12 лажици млеко
  • 12 лажици масло
  • 15 лажици меко брашно
  • 1 лажичка прашок за печиво

Состојки за фил:

  • 1 кг слатко кисели јаболка
  • 5 лажици шеќер
  • 2 лажици гриз
  • 1 лажичка цимет

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text