Совршена пита со месо

Совршена пита со месо

Пита со месо – вистинско уживање!

Состојки:

 • 1 главица кромид
 • 500 гр мелено месо
 • 500 гр кори за пита
 • 4 јајца
 • 200 мл кисела павлака
 • 250 мл пиво
 • 100 гр сирење
 • 100 гр кајмак
 • 50 мл масло
 • сол
 • бибер
 • пипер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“:

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text