Сочна пита со јаболка и плазма

Сочна пита со јаболка и плазма

Вкусна и сочна пита со плазма бисквити и јаболка…

Состојки:

 • 1 пакување тенки кори
 • 2 големи јаболка
 • 2 јајца
 • 50 мл масло
 • малку цимет
 • 100 гр суво грозје
 • 1 лажица прав пудинг од ванила
 • 1 лажица гриз
 • шеќер по желба
 • 100 гр плазма бисквити
 • 1 лажичка прашок за печиво

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text