Месен ролат со сланина и пиперка

Месен ролат со сланина и пиперка

Вкусно предјадење кое ќе ја украси вашата трпеза…

Состојки:

 • 1 кг мешано мелено месо
 • 150 гр сланина
 • 150 гр кашкавал
 • 3 свежи пиперки
 • 2 јајца
 • 100 гр презла
 • 1 главица кромид
 • малку свеж лук
 • малку свеж магдонос
 • сув зачин
 • бибер
 • зачинска пипер
 • сол
 • масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text