Супер брзи уштипци со сувомеснато – готови за неколку минути

Супер брзи уштипци со сувомеснато – готови за неколку минути

Брзи и вкусни уштипци со сувомеснато…

Состојки:

  • 2 јајца
  • сувомеснато
  • 1 шолја јогурт
  • 1/2 шолја топла вода
  • сол
  • квасец
  • брашно по потреба

Начин на подготовка:

  1. Само измешајте ги состојките по редослед, како што е прикажано во видеото и испечете уштипци.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text